Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna może być wyborną szansą, żeby dać czas swojemu czworonogowi. Wycieczka z ukochanym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju możliwość, by odpocząć, jednocześnie dając psu chwilę. W letnie miesiącetrzeba myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie czworonogi mogą być na nie narażone. Rasy, które potrzebują sporo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, nierzadko łapią kleszcze. Jak możemy uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się długą efektywnością ,a także niską ceną. Są produkowane dla ras psów wielu wymiarów, więc łatwo dostaniemy średnicę dopasowaną do wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych są olejkami eterycznymi lub lekami na kleszcze. Syntetyczne cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu działającego na kleszcze musi być odpowiednia do masy psa, należy więc sprawdzić przed zakupem, iż znaleziona obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt poniżej 8kg i dla psów powyżej 8kg. Te obroże mają działanie jednocześnie na kleszcze i przeciw pchłom, przez co zapewniają wszechstronną opiekę psa. Obroża dla psa działa nawet do 8 miesięcy, ponadto jest aktywna już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami mnóstwa groźnych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy z przyjemnością spędzają czas w trawie, takie jak labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w formie środków na kleszcze, ponieważ zakażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi ryzyko utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia psa przez kleszcza, przez co pozwala zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie potrzebna jest specjalna profilaktyka, przykładowo w postaci zakropień mających środek na kleszcze albo profesjonalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby uchronić psa w trakcie letniej wycieczki należy zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

szelki dla psa https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Szelki-dla-psa-32926.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *