Struktura kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety wymieniają się tym, albowiem dla ilustracji kociej toalety z zadaszeniem, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kociaków, które lubią kopać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie akceptować je, choć większość zgadza się, aczkolwiek są wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Lecz w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), która jest głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszelkich kotów. Należy pamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Określone z nich są wyposażone w ramkę, byle bez problemu podtrzymywać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które po prostu nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po czasie, który został przez nas opracowany, bądź po kilkakrotności, kocia toaleta samoistnie uruchamia narzędzie, które zbiera zanieczyszczenia do kontenera, lub do kanału. W wyglądzie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość spada w kierunku dołu. Ten typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podgatunkach – w których można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które bez przerwy sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wyróżniamy trzy rozmiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla malutkich kotów nie powinna być za wysoka, ponieważ może sprawiać problem przy wejściu. o ile kot już osiągnie 12 tydzień życia, można uzyskać nową i większą kocią toaletę, po to, aby wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kot kocha rozkopywać i zagrzebywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, ale zostało na górze napisane – należy uważać, iż poszczególne kocięta nie akceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, bowiem trafiają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, iż kuweta jest widoczna w Twoim apartamencie, to wolno Ci podjąć decyzję na zakup mebla, w jakim można włożyć do środka kocią toaletę, gdy nadejdzie taki przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Opłaci się jak też pozyskać akcesoria, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów podobnie jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.

drapak dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Drapaki-30128.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *