Zakup czy adopcja dużego psa. Jaką wyszukać odmianę szczeniaka? Która będzie dobra?

To, że psiak jest najlepszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyskusji. Tenże futrzasty towarzysz, pozostaje oddany człowiekowi bez względu na jego zawartość portfela i także realia, w których zamieszkuje. Dla niego liczy się wyłącznie pozytywne spojrzenie oraz dotyk czułej ludzkiej dłoni.


Kiedy pies dorasta…


Ludzie, którzy planują zakup lub adopcję pieska, bardzo często nawet nie pomyślą nad doborem tej określonej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i dodatkowo stylowi życia. Stan psiaka i jego przyjemny pyszczek wystarczają, aby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem uroczy szczeniak wyjątkowo szybko rośnie i gospodarz nawet nie zobaczy, w jaki sposób przekształca się w dojrzałego psiaka, którego wygląd nie zawsze odpowiada oczekiwaniom właściciela. Dzieje się tak, gdy pies zostaje wzięty jako szczeniak, oraz pochodzenie jego rodziców nie zostało zbadane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie obliczyć, jak wielki czworonóg wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego wspaniałych oczek i także wesołego pyszczka.


Energiczny psiak oraz ociężały człowiek


Zamierzając się na posiadanie czworonoga, trzeba dokładnie zapoznać się z jego rasą, aby wraz z nim stanowić jednolity i harmonijny związek. Pieseczki potrzebujące multum ruchu oraz spacerów,nie będą czuły się radosne, zamknięte w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, trzeba mieć świadomość, że to bardzo ruchliwe zwierzaki, które pragną dalekich spacerów i także niezliczonych atrakcji ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły sąsiedztwo, w jakim przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem zwolennicy relaksu na kanapie, przed telewizorem czy z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak ochronny lub do towarzystwa?


Którykolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien poprawnie sprecyzować swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaka. Jeżeli szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą zabierać, idealnie sprawdzą się tutaj psy niewielkie, które spokojnie zmieszczą się w dowolnym samochodzie czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie idealnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie wymiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów i wakacji.

Tymczasem małe czworonogi pomimo własnego cudownego wyglądu, niestety nie dadzą komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, z pewnością spowodują strach i obawy przed obcymi, skutecznie ich zniechęcając. Gdy w domku żyją małe dzieci, których zachowanie nieraz jest nieobliczalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ źle prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Piesek zaczepny tylko dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które domaga się od właściciela posiadania właściwych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Pieski ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i moskiewski stróżujący wymagają dobrej tresury już okresie szczenięcym oraz pewnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zapoznać się ich rasami, aby trafnie dobrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami i stylem życia człowieka, bowiem właśnie wtedy relacja z psem będzie skutkowała przywiązaniem i także wzajemną miłością.

zabawki dla psa hurt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *