pies dla samotnej osoby

Osoba samotna – jakie zwierzę dla niej wybrać?

W przypadku wielu singli jest to po prostu ich własny wybór a nie wyrok na takie osoby nawet mimo tego, że u wielu osób nadal istnieje takie społeczne przekonanie. Przede wszystkim to wybór, na który decydują się ludzie z własnej woli, chcą być sami. Dla nich często najlepszym możliwym towarzyszem będzie jakieś zwierzę. Jednak nim takie zwierzę będzie się kupować trzeba się dobrze zastanowić jaki wybór będzie dla danej osoby najlepszy i dlaczego tak właśnie będzie. Postaramy się na te kwestię zwracać uwagę.

Pies to zawsze najlepszy przyjaciel?

Na początku bardzo wiele osób zaczyna myśleć o tym, by kupować psa. To pierwsza myśl zgodnie z tym co się mówi, że to najlepszy przyjaciel. Jednak w praktyce będzie z tym różnie. Trzeba sobie rozważyć jak wiele czasu wolnego będziemy posiadać, ponieważ niestety pies to takie zwierzę, które jest mocno absorbujące i jeśli komuś będzie czasu brakować ten wybór może nie być odpowiedni. Gdy ktoś często wyjeżdża albo długo pracuje psa nie powinien wybierać. Jeśli jednak decydujemy się na psa trzeba rozważyć sobie czy warunki lokalowe nam na to pozwalają, dodatkowo musimy również przed ostateczną decyzją przemyśleć sobie jaka rasa będzie najodpowiedniejsza w naszym przypadku.

Czy kot jest wyborem lepszym?

Niektórzy uważają, że dla osoby samotnej kot będzie lepszym wyborem niż pies. Przede wszystkim nie jest to zwierzę, które będzie tak mocno absorbujące. To co ważne to również fakt, że przy kocie możemy być nawet cały dzień poza domem i nie będzie to problemem. Jest to więc lepszy wybór dla tych wszystkich osób, które mają zbyt mało czasu.

A co w małym mieszkaniu?

Jeśli chodzi o małe mieszkanie to wydaje się, że ciekawą propozycją będą ptaki i gryzonie. Szeroki wybór tych zwierząt dostajemy a jednocześnie nie zajmują one wiele czasu, wystarczy bowiem raz dziennie przygotować im jedzenie i zmienić wodę a raz w tygodniu zdecydować się na sprzątanie klatki. Jeśli chodzi o zwierzęta takie jak ptak czy gryzoń można wybrać świnkę morską czy królika. Dla dziecka raczej nie wybiera się ptaków. Jeśli chodzi o dorosłych raczej nie ma tutaj różnicy. Jedyna sprawa, którą będzie się trzeba wcześniej zainteresować to przeprowadzenie badań alergicznych, by ocenić czy w przypadku danej osoby nie występuje problem związany z tym, żę będziemy mieli alergię na futro albo na pióra. Jeśli tak się stanie raczej wybór będzie musiał zostać przekierowany na rybki, przy których alergia nie będzie miała znaczenia i również nie bedą to zwierzaki znacząco nas zajmujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *