jaka karma dla rasy beagle

Jaka karma dla rasy Beagle

Psy rasy beagle mają doskonały węch. Biorą udział w polowaniach, szczególnie zaś dobrze spisują się w tropieniu zajęcy. Czworonogi tej rasy są przy tym niezwykle ujmujące, towarzyskie i przyjazne. Mogą więc być z jednej strony świetnymi myśliwymi, a z drugiej być oddanymi towarzyszami rodziny. Tak się może stać jednak tylko wtedy, gdy właściciel będzie odpowiednio dbać o tego psa. Jaką więc dobrać dla niego karmę?

Psy rasy beagle wyróżniają się inteligencją i żywiołowością. Są również wesołe, a zarazem czujne. Zawsze jednak chcą się bawić, więc kiedy pozostawia się je same, bardzo szybko zaczynają się nudzić. Ze względu na to, iż są to psy myśliwskie, bywają czasem krnąbrne i nie wracają, gdy zwęszą trop. Zatem by pies zaczął się słuchać, trzeba poświęcić sporo czasu na naukę, co sprawia, że nie każdy będzie chciał włożyć tyle trudu. Specjalnie dla tej rasy powstała karma Beagle Adult, dostosowana do warunków fizycznych i upodobań tych psów.

Karma, która ochroni stawy beagle

Te psy przede wszystkim kochają ruch, niezależnie od tego, czy będzie to spacer, czy zabawa z właścicielem, bądź innymi psami albo pogoń za zwierzyną. Szczególna ruchliwość tej rasy powoduje, że czworonogi są poważnie narażone na dolegliwości związane z obciążeniem stawów. Wybierając zaś karmę Beagle Adult, można odpowiednio chronić stawy psa, głównie ze względu na obecność chondroityny, która likwiduje tarcie między ruchomymi częściami stawu, nawadniając chrząstkę. W karmie znajduje się także glukozamina, która przyczynia się do odbudowy komórek chrząstki. Natomiast obecność kwasów tłuszczowych EPA i DHA dodatkowo ochrania stawy.

Karma, która nie dopuszcza do nadwagi u beagle

Te psy ze względu na swoją aktywność wykazują duże zapotrzebowanie energetyczne. Są to jednak psy, które mają bardzo dobry apetyt, dlatego trzeba uważać na to, by ich nie przekarmiać. Wybierając zaś karmę Beagle Adult możemy mieć pewność, że pies ma zbilansowaną dietę, bogatą w L-karnityny, dzięki której tłuszcz nie odkłada się, a zamiast tego jest efektywnie wykorzystywany. Dzięki temu pies nigdy nie będzie mieć nadwagi. Jest też tutaj wysoki poziom białka, więc nie trzeba się martwić o mięśnie psa, gdyż masa mięśniowa będzie utrzymywać się na tym samym poziomie. Natomiast obecność włókna daje poczucie sytości, toteż pies nie będzie się domagać dodatkowej porcji jedzenia między posiłkami.

Karma, która zapewnia zdrową skórę i lśniącą sierść beagle

Sierść tej rasy jest krótka i zwarta. Nie wymaga jakiś specjalnych zabiegów. Wystarczy tak naprawdę jedynie przetrzeć ją specjalną gumową rękawicą, by oczyścić z kurzu i martwych włosów oraz podszerstka. Warto ją też od czasu do czasu trymować. Na wygląd sierści duży wpływ ma właściwa dieta. Z tego też powodu w karmie Beagle Adult można zauważyć kwasy tłuszczowe EPA-DHA i olej z ogórecznika – dzięki nim wzmacnia się bariera skóra, podrażnienia się zasklepiają, a sierść prezentuje się bardzo dobrze. Obecność witaminy A dodatkowo wpływa na regenerację tkanek skóry, a także regulację wytwarzanego sebum, co chroni przed łupieżem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *