karma dla psów jack russell terrier

Najlepsza karma dla psów rasy Jack Russell Terrier

Psy rasy Jack Russell terrier są żywiołowe, zwinne i silne. Nic więc dziwnego, że w danej Anglii wykorzystywano je do polowań, podczas których wypędzały zwierzynę z kryjówki. Czworonogi te są jednak także doskonałymi kompanami.

Aktywny i przebojowy Jack Russell terrier

Te psy są niezwykle aktywne, a nawet potrzebują niejakiej stymulacji. Zwierzęta te wymagają dobrego wychowania i ułożenia, a także właściwej diety. Z myślą o tej rasie powstał pokarm Jack Russell Terrier Junior i Jack Russell Terrier Adult, by psy cieszyły się dobrym zdrowiem i samopoczuciem przez całe życie.

Jak utrzymać masę mięśniową i witalność?

Te psy żyją średnio nawet 14 lat, jednak trzeba mieć na uwadze to, że z czasem masa mięśniowa zacznie się zmniejszać. Jednak podając karmę Jack Russell Terrier Adult, w której znajduje się 30% strawnego białka, a także L-karnityna, uda się utrzymać właściwy poziom masy mięśniowej. Ponadto zapobiegniemy nadwadze, zapewniając psu dietę bogatą we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Występują tutaj także współdziałające ze sobą przeciwutleniacze w postaci witaminy E, C, a także polifenoli. Ich rola sprowadza się do ochrony komórek przed wolnymi rodniami, a dzięki temu proces starzenia postępuje znacznie wolniej. Ponadto przeciwutleniacze przyczyniają się do tego, że organizm psa jest lepiej chroniony i sprzyja profilaktyce, a także terapii związanej ze schorzeniami serca, naczyniowymi, nerwowymi, bądź niektórymi nowotworowymi.

Jak chronić zęby?

Małe rasy psów często mają wrażliwe zęby i dziąsła, a rasa Jack Russell terrier nie jest pod tym względem wyjątkiem. Takie problemy w większości przypadków wynikają z odkładania się płytki nazębnej, która z czasem zamienia się w kamień nazębny. Producenci karmy Russell Terrier Adult wzięli pod uwagę ten problem i dlatego pokarm został wzbogacony polifosforanem sodu, odpowiedzialnym za wiązanie wapnia w ślinie. Proces ten spowalnia odkładanie się kamienia. Podczas rozgryzania suchych krokietów także dochodzi do oczyszczania szkliwa. Pokarm został też dopasowany do rozmiaru szczęk tej rasy.

Sposoby na zdrową skóra i lśniącą sierść

Karma zawiera także kwasy tłuszczowe EPA-DHA i olej z ogórecznika, które wzmacniają barierę skóry, łagodzą podrażnienia i sprawiają, że sierść pięknie wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *