karma dla psa adult beauty

Karma Adult Beauty dla małych psów

Małe psy są bardzo często wymagające, jeśli chodzi o pokarm. Nie będą jeść wszystkiego, co im się poda, dlatego często dodaje się do podstawowego zakresu pokarmu jakieś smakołyki, by zachęcić psa. W ten sposób jednak dzienna dawka energetyczna może zostać przekroczona. To z kolei prowadzi do nadwagi lub kłopotów z sierścią. Lepiej więc dobrać odpowiednią karmę dla małej rasy, czyli optymalnie zbilansowaną i pełnowartościową, która w zupełności pokryje dzienne zapotrzebowanie na białko, tłuszcze, witaminy, czy włókno.

Małe rasy psów są bardzo różne, zarówno pod względem sylwetki, długości sierści, jaki i trybu życia. Ich masa ciała nie przekracza 10 kilogramów, a są też takie, które nie ważą więcej, jak 4 kilogramy, czyli psy miniaturowe. Doskonale sprawdzają się w miejskich warunkach, o ile zapewni się im przestrzeń do biegania, a także właściwą zbilansowaną dietę. W mieście najlepiej czują się szczególnie takie rasy, jak yorkshire terrier, jamnik, czy foksterier.

Małe psy i problemy zdrowotne

Małe psy często cierpią na choroby jamy ustnej i odkładającą się płytkę nazębną, tworzącą z czasem kamień. Te psy żyją dość długo, dlatego warto pamiętać o pielęgnacji uzębienia, gdyż kamień będzie z wiekiem narastać. Na starość zmysły u tych zwierząt się przytępiają, szczególnie zaś smak i węch, co z kolei sprawia, że i ich apetyt nie jest już taki, jak we wcześniejszych latach życia. Dojrzałe psy powinny więc otrzymywać pokarm, który jest możliwie najbardziej smakowity. Zanim postanowimy wybrać karmę dla tych psów, warto uwzględnić, jaka to rasa, ponieważ takie czworonogi, jak sznaucer miniaturowy, carin terrier czy sheltie mają tendencję do nadwagi. Wzrost tkanki tłuszczowej jest spowodowany przede wszystkim takimi czynnikami, jak przebywanie głównie w mieszkaniu, mało ruchu, podeszły wiek, a także sterylizacja.

Karma Adult Beauty poprawia sierść i zapewnia optymalny zasób składników

W mieście sierść małych ras może nie prezentować się najlepiej, co najczęściej ma związek z dużym zanieczyszczeniem. Jeśli zaś dojdzie do tego jeszcze stres, niewielka aktywność fizyczna, mogą pojawić się również problemy ze skórą. Sierść może więc nadmiernie linieć, skóra zaś być podrażnioną i może swędzieć. Warto więc zaobserwować, jak wygląda sierść, a także jaki ma zapach. Na stan sierści i skóry może też mieć wpływ dieta. Jeśli jest ona uboga w białko, bardzo szybko będzie można się o tym przekonać, spoglądając właśnie na stan sierści. Często też zła kondycja sierści może być oznaką choroby, dlatego też warto udać się z psem do weterynarza, by zasięgnąć opinii.

Zapotrzebowanie na strawne białko można uzupełnić za pomocą mokrej karmy, np. Adult Beauty i w ten sposób poprawi się stan sierści. Ważne jest też to, by zwrócić uwagę na środki pielęgnacyjne, gdyż niewłaściwe mogą zakłócić równowagę lipidową skórę. Zatem do kąpieli nie należy używać żadnych innych środków poza szamponami dla psów. Jeśli będziemy chcieli zapewnić psu ochronę w miejskich warunkach, warto wziąć też pod uwagę karmę Adult Beauty z zawartością kwasu pantotenowego, kwasów omega 3 i 6, a także histydyny oraz choliny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *